Shades of nude !

Ciao Ciao !

Si e kaluat fundjaven :D ,shpresoj qe edhe perse koha nuk ishte ne favorin tone te keni kaluar bukur !
Po rikthehem serisht ne blogg , me nje postim te ngjashem ku e kam sjelle me pare , por ketu dua te sjell tonalitetet e ngjyres N U D E , fustanin me material kremi ! Si ta veshim per nje paradite ?!
 Epo edhe perse koha nuk na favorizon dhe realisht gjate shooting po binte pak shi XP ,perseri ky fustan kaq pranveror , mini mund ti shkoje edhe kohes me shi , duke e veshur me cizme dimerore por ne tonalitet me fustanin , bluze te bardhe me logo apo ne vend te nje bluze te bardhe mund te zgjedhim nje kemishe te bardhe , eshte ne deshiren dhe stilin qe deshirojme te zgjedhim ne . Por perseri eshte fresket per te dale me nje fustan te holle , bluze dhe cizme :\ atehere te veshim siper nje pelice\pellush ngjyre qumeshti , ku perseri eshte me tonalitet e gjithe veshjes , nuk mund te zgjedhim shume ngjyra sepse i humbet "vlera" gjithe veshjes dhe nuk duket me kaq paster , bukur , style ! Me duhet te them qe kjo veshje nuk eshte vetem per nje paradite tonen , por mund ta veshim edhe ne fundjave ne darke.
Aksesoret qe kam zgjedhur jane perlat ne formen e varses , syzet pasqyre gri , canta\zarf ne te njejten tonalitet color-i , si edhe ora super class e ADEXE , ku ketij outfit-i i shkone teper dhe me rrendesishmja eshte praktike per cfardolloj momenti te dites , mund ta gjeni tek www.orlette.com , apo ne instagram @orlette.uniquewatches (get my look there :D ) . 


1- Neqoftese me pare me shume rrendesi i kushtoja (ne pjesen e aksesoreve) varses , syzeve tani jam 100% e bindur se nje rol kryesor po ashtu si ato detaje qe permenda eshte edhe Ora , luan nje rol te rrendesishem ne veshjen tone :) ADEXE !2-Canten mund ta gjeni online tek New Look , nuk e di a mund te jet me pasi kam shume shume kohe qe e kam porositur , cmimi diku 28$ .

4-Bluzja me logon " Don't talk me! You'll fall in Love." , eshte porositur online , cmimi 15-16$ .
4.Cizmet , model i ngjashem me ate te Givenchy , mund ti gjeni lehte online , cmimi : 150$
5.Fustani i qepur , me terhoqi ngjyra nude dhe materiali , cfare tjeter mund te dukej kaq bukur se sa ky model fustani i thjeshte dhe shume funksional . Cmimi 2200 leke 
6-Ora Adexe , nje mrekulli . Mund ta gjeni tek www.orlette.com ku aty mund te shikoni edhe cmimin , dhe jo  vetem modele pafund !
 7-Syzet i kam bler ne nje dyqan ne Tirane , cmimi 1800 Leke !SHIHEMI SHUME SHPEJT !Comments

Popular Posts