Saturday, January 28, 2017

Can I call this minimal look ?!

DAILY LOOK .

Sigurisht do e ndaja me ju kete veshje , duke i pergatitur nje shooting dhe nje postim te vecante.
Koleksioni i ri Pranvere '17 ,eshte deri diku minimal si look , por te qendroj un Minimale se eshte IN , joo !!!
Por do pershtatem sigurisht haha , kam ber nje look me tendecat e reja dhe me ato qe kan qen por qe i kam bler keto dite me skontot qe kan qen ne qendrat tregtare XP . Po shkruaj brand-et perkatese , dhe spo vazhdoj me mbi kombinimin , sepse eshte shume e thjeshte , NJE LOOK MINIMAL te le pa fjale ... 

The Shirt-ZARA
Jeans-PULL&BEAR (ju besohet qe ishin vetem 1990 lek)
Pastel Lingerie-STRADIVARIUS
Shoes-ZARA
Sunglasses-DEJAVU ITALOPTIK
Accessories-IDK ,they are from grecce .SEE YA VERY VERY SOON , WITH NEW IDEAS :)
Friday, January 27, 2017

An Idea,how to look cool on the weekend . .

Mqs kete jave kam qen nje studente e rregullt , duke ndjekur leksion dhe seminaret deri diku rregullisht XP nuk mund te luaja shume ne veshje apo grim , normal mendojeni per nje sek ti dal perball nje pedadogu ne universitet me keto buze blu , apo me keta vath kaq avangard , NOO ,as nuk e mendoj dot fytyren e tij , apo te me quaj te cmendur , hmm e cmendur? Ok, I like it ! Hahah prandaj dhe mqs eshte fundjave po kaloj ne nje look te thjeshte por pooor detaje kaq WEIRD , qe jan "So me!" Akesoret , aksesoret .. sa her ju kam thene sa te rrendesishem jane!? Aq sa kam frymezuar dhe te tjere ti vendosin ne dukje XP , duke hequr dore nga stili minimalsit, grr !!!

Pra hidhini nje sy fotove per te pare veshjen e plote :) Dhe ju uroj te kaloni nje fundjave te bukur , larg stresit dhe lodhjes,POZITIVITET njerez ! Kisses
...


Monday, January 23, 2017

Mixing and Matching different styles and textures !!

Monday Monday here we are !

Ne fakt fotot dhe veshja jane te dites se shtune , por le te themi qe fundjava ka pak pjesen e vet , dhe ngelet te behet postimi te henen , por me nje qellim ,se veshja i shkon per shtat dites se hene ! Chic , Sport , Style ! Ne fakt e vecanta ne kete veshje eshte se cdokush mund ta gjej veten pak , nje zyrtare , nje studente ... etj ! Te pakten keshtu e mendoj une qe do ishte e pershtatshme per te gjitha femrat , mbase duke ndryshuar disa detaje , si bluzja me kapuc duke e ndryshuar me nje kemish , edhe perse personalisht me pelqen me nje hoodie sepse ketu eshte ideja , nje kostum kaq zyrtar ta harmonizosh me nje bluze kaq sport , ku bie kaq ne kundershtim me stiletot apo vathet me perla si edhe me vet stilin e kostumit ... Kjo eshte pra , nje nderthurje stilesh per te bere nje look sa me te vecant ! 
Kam vendosur shall-pelushi ne nje ngjyre te forte purple , per ta corientuar veshjen dhe stilin , kjo mbetet ne baz te stilit tuaj dhe pershtatjes . Por le te them qe eshte nje nder outfit-et e preferuara per tani . Kisses

DETAILS ABOUT THE OUTFIT
1-Hoodie by Zara
2-The suit by Bershka
3-Shoes by Zara 
4-Sunglasses by Ital Optik
5-Nails by Salon Betina 
6-Earrings by Parfois 

What about my nails ?! I love them ! - by the best in town @salon_bet_ina 
....
Wednesday, January 18, 2017

let's play with our clothes . . . . .

Nuk eshte as Black Friday , por eshte thjesht nje dite e zakonshme e javes , por ama veshja jone nuk duhet te jet aq e zakonshme .. Le te jem pak avangard kete te merkure , mendova ne mengjes teksa hapa dollapin .. Ne fakt sot kam shume takime per te bere dhe me duhet te dal ne mengjes dhe te shkoj ne darke ne shtepi , prandaj le te pershtasja veshjen per nje mengjes te cmendur ne look dhe nje veshje e pranueshme per ne darke , pra Dy ne Nje ! Me besoni mengjesi im sot ka qen shume i lodhshem ne sensin qe , duhet te beja dushin , duhet te rregulloja floket ne kushte shtepiake , epo grimii , me aparatin dhe lap topin me vete , uhhh perher i njejti stres , 100 gjera me vete !!! Tani po qetsohem duke pir nje kafe dhe nje sandwich vetem , dhe duke e ndare kete me ju miqt e mi virtual .

Falenderoj mikeshen time,Nadia , ku ishte shoqeruesja ime kete mengjes dhe me duhet ta pranoj ska shoqeri me te kendshme se ajo :) Me ndihmoj me pjesen e shooting dhe detajet qe perher kujdeset qe une te jem ne formen me te mire,   I love it., 
ok boll dola jasht teme , me duhet te kthehem tek veshja ime sot .
--Pantallona te zeza qe cdo kush i ka nje pal ,--crop top i zi , --xhaket lekure , deri ketu qendrojm tek veshja e zakonshme qe perher e shohim . Po sikur ti shtojme ate tylin e cuditshem ne formen e fustanit siper , duket cool , por se kam fjalen per ate tylin e zakonshem qe u kthye ne te zakonshme , ndaj si perher desha dicka me te vecant dhe qepa'modelova kete me trendafilat e kuq ,detaj qe realisht e ben diferencen. Nga kembet vesha balerinat Zara , yeaa i kapa me skonto XP ! Nje cante dhe dorashka velvet me ngjyren black , ah dhe syzet Celine black , detaje te vogla qe mund te vendosim ne nje veshje paksa avangard :) Le te shohim fotot e shkrepura sot dhe me shkruani per cdo gje .

Puthje !
And in the end of the day , it was just a Fashion Show on my head !