KU TË BËJMË SHOPPING NË TIRANË!

Lodhemi nga dyqanet qe jane ne mase , veshjet i sheh KUDO !!

Je ne shkolle , ta mer mendja qe 30% do ket bluzen , hoddie-n , kepucet , canten apo cdo gje tjeter qe qarkullon ne dyqanet tona .. behen ne MASE ! Jeni ne pune , patjeter nje nga koleget tuaja ka fustanin office style si ju , dhe madje arrini e leni me fjale diten si kur qysh do e vishni mos perballeni bashke ! Okei kete kompleks e kemi apo jo ?!
Por nuk eshte faji i dyqaneve , pasi tregu ato siguron (tregu ku prodhohet sasia e veshjeve ) . Ndaj , perse jo arrijm se bashku te bejm blerje te zgjuara ?!
Une jam vet addicted me faqet online qe kemi ne vendin tone , jam nje kliente e rregullt pothuajse ne te gjitha , perpos dhe qe bashkpunoj me to , me pelqen & perse jan veshje ne mase ME PELQEJN ! Sa ju dhe mua , dhe e anasjellta .. dua te sjell tek ju faqet qe blej perher dhe jo vetem . 
Por cfare zgjedh? 
Epo mendoj tju sugjeroj cfare do zgjedh te pakten per kete muaj Prilli.
Ndoshta ju ndihmoj edhe ju sado pak.
Do jet rubrik cdo 15 dite (shpresoj te mbaj fjalen, promise ). Do zgjedh faqet ku do bej shopping , cfare sugjeroj dhe per ju & krijojm bashk garderoben. Ama si do kombinohen do jen postuara ne video posacme ne kanal. Ketu kaq eshte hapsira , le ta shfrytezojm se bashku. 
Ps : SOT DO JEN VETEM 5 sugjerime , cdo 15 dite do jap 5 sugjerime ku te bejm shopping & CFARE DO ZGJIDHJA UNE PER STILIN TIM.

Persa i perket portaleve online , me pelqen te bej shopping : 

1-CHLO SHOP (ka dhe dyqan fizik dhe perse skam shkuar asnjeher pasi , cdo gje ka qen okei & nqs do ket rast mos te jet , perpiqem mos jem nje kliente e bezdisur duke ndruar kthyer por e PERSHTAS ) ->
1-Çanta plastike , me nje cante te vogel brenda.
Une e bleva , dhe eshte shume e kombinueshme nga vet materiali “ Unicorn “, qe ndryshon nuancen.2-Jumpsuit , me sjell ne mendje moden greke , me nje pal shapka , nje kapele apo aksesor turban ne koke , nje cante te madhe kashtore dhe per nje look casual per perdita duket PERFEKT VECANT .


IMG_9383.jpeg

3-Kemisha e bardhe . Perher duhet nje kemishe e bardhe , ju do thoni sdo bejm koleksion, por ne fakt duhet bere koleksion me kemishat e bardha POR MODELE TE NDRYSHME, qe do te thot casual , workly , kokteil. Kan ndryshim. Kjo qe sugjeroj i perfshin te treja , apo jo? Ne pune , kafe apo edhe per nje got me mikeshat! stili zara por me lire se tek zara.Vazhdojm me dyqanin , qe sa her lajmeron per furnizim , une e cmend ne mesazhe derisa te ma rezervon veshjen ! FASHION STORE TIRANA ,(ka dhe dyqan fizik , por perseri preferoj online mqs sjam tip i veshtire )


1-Fustani perseri ne stilin Grek , Italian te pakten une keshtu e quaj , ndjesia qe me sjell.
Kam dy colore te ketij modeli ne te verdhe dhe kuqe por ngjyra “brown” me IN kte seson.
Pervecse me e kombinueshme, te lejon te luash me coloret.


IMG_9386.jpeg

2-Fustani qe do shikoni kete jave ne “ DAILY LOOK “ tek une , e bera porosi sepse me duket , kaq pranveror dhe BOHEMIAN STYLE ! Qe une e kam nder te preferuarat si stil , tip & jam VETVETJA TOTALISHT! Ngjyra ngjyra , dizenjo !! Mbaroj XP.
3-Fustan perseri qe me terhoqi vemendjen , tek Fashion store. Me jep pershtypjen model vintage 80’s style. Floket e kapura stili “versace” me karficat e medha qe tashme i shikoni ne cdo kombinim timin, gjysem cizme gjarper apo leo apo dhe zeber ! Mjafton te jet me diznejo. Nje cante te vogel ne krah kashtrore ndoshta , me mire apo transparente & LET’s GO !


IMG_9385.jpeg

Dyqani i rradhes “ MAR SHOP”(online), qe ju sugjeroj eshte i ri , sjell veshje te firmes “ BOHO “ dhe jo vetem , u kthye ne te preferuarin tim mqs sduhet te pres 15-20 dite qe porosia te mberij tek une. Mjafton nje mesazh dhe me ka ardhur fustani kuq, qe perseri do jet pjese ne Daily Look kete jave .
Cfare sugjeroj une :
1-KEPUCE TE KUQE. Kombinon me cdo gje e kuqja ne kepuce , aq me teper kjo forme me corape me designe ne te, duken plot stil. Jane Te BErshkes por me lire se tek BERSHKA!2- Fustan ne formen e bluzes , por eshte fustan , aq me teper me nje cmim per 2500 lek , e kombinon me atlete , kepuce take , cizme mbi gju ! Figurant , ekonomik & e vesh ne stile te ndryshme , duke u varur nga aksesoret qe perdor!


IMG_9393.jpeg

3-Fustanet e gjate , me lule dhe jo vetem jane sugjeruar tej mase , nga blogers te huaj , revista portale . Dhe ja nje sugjerim qe e gjeni tek MAR SHOP, i gjate , pranveror , pastel .


IMG_9395.jpeg

Dyqani i rradhes “ PRETTY_SHOP_SONA, VESHJE TE H&M , canta , aksesor gjen cfare duhet , brenda nje dyqani (po ashtu dhe dyqanet siper nqs i check~oni). Dyqani eshte fizik ne Astir & online gjithashtu.
1-Fustan H&M , i lehtë , me detajet qe e bejn te vecant tek pjesa e kraheve . I derdhur dhe per ne pune apo casual coffe mendoj se eshte zgjedhje e duhur (Kufizim ne pune , varet nga ambjenti i punes). Me atlete , shapka , gjysem cizme luan me te duke e sjell ne disa stile . Dite te fresketa?! Nje xhaket lekur siper dhe eshte ok perseri !


IMG_9401.jpeg

2- Jane pare kudo e di , po po kudo ! Kostum serioz (e quaj une ) mqs jemi mesuar perher i shohim veshur tek zyrtaret , por tashme jo me ! Shihen kudo veshur ne street style , clube etj. Por ajo cka me pelqeu ne kete set qe e sugjeroj eshte colori . Mos harroni te luani me stilin ne nje kostum , si paraqitet ne foto “Kombinim normal” , por dhe me kanatjere satin apo t-shirt posht eshte super cool! 
IMG_9400.jpeg

3 - Perseri dicka stil BOHEMIAN , ju siguroj sdalin leht nga moda ! Jane pare pranverat e fundit shpesh dhe do vazhdojn te shihen.
Me supet jashte , kopsat e zeza qe e dallojn & prerja ne bel “ 90’s Vibe “. 

IMG_9399.jpeg

Dhe si mendoni ta mbyllim me aksesorin qe keto veshje siper sdo kishin kuptim pa i veshur me te ?!
Nje çantë?! Une numeroj shume canta ne koleksion ! Jane pika kyce e kombinimit. Sigurisht me cmim ekonomik ndryshe do falimentonte Vera & Agimi !!!
👛👜 BAGS MANIA . Nje nder dyqanet , qe pervecse bashkpunoj suksesshem sepse sjell cfare duhet tek une , jam dhe kliente e rregullt . Cilesia okei , cmimet okei , dhe trendet e fundit ATY.
1-Canta kashtore , kam 5-6 , dhe kam porositur dhe dy . Jane perfekte per MUAJIN PRILL DHE DERI NE TETOR QENDROJN NE OUTFIT MREKULLISHT BUKUR !


IMG_9387.jpeg

2-Canta plastike , zgjedh te sjell nje replica te dior , mqs eshte size i pershtatshem edhe per ne plazh . Plus dhe moderne nga vet designe !

IMG_9388.jpeg

3-Dhe canta e fundit per sugjerim , tek Bags Mania apo jo . Kudo ku shkoni dhe doni nje cante te re ZGJIDHENI ME DESIGNE “ POP ART “.
IMG_9389.jpeg

Spontanisht & me dashuri , e shkruajta per ju , si nje artikull te pare ne blogun tim “ CFARE , KU DHE PERSE TA BLEJM !?”.

Shihemi per pak dite me SUGJERIME TE REJA , veshje , DYQANE !
Mos harroni -> KALONI NE KANALIN TIM NE YOUTUBE , mjafton te shkruani emrin : ANXHELINA KOTORRI , dhe shfaqet KANALI IM , aty klikoni SUBSRIBE , dhe sdo humbisni asnje video qe do vi , me kombinimet e mia qe po bej per ti postuar ! 

Have Fun & Shopping te mbare , me mend ne koke ! Zgjedhje duhura , qe mos keni perplasje 🛍
Comments

 1. Good day !!
  We are Christian Organization formed to help people in need of help,such as
  financial assistance, Do you need a loan to pay your bills? Do you need
  Personal Business Car or Student loans? Need a loan for various other
  purposes? If yes contact us today.
  Please these is for serious minded and God fearing People.
  Email: (jacksonwaltonloancompany@gmail.com)
  Text or call: +1-586-331-5557.
  Address is 68 Fremont Ave Penrose CO, 81240.

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts