Saturday, December 24, 2016

Pre Christmas Outfit :)

Ja pra erdhen dhe krishlindjet , jemi nje dite para krishlindjeve dhe sigurisht sot ne darke personalisht do jem duke darkuar nen atmosferen e familjes time :) . Pervec pjese se do shkembejme dhuratat , do darkojme se bashku , duhet edhe nje veshje e kendshme festive , rrehatshme , dhe style (personalisht me e rrendesishmja) . Nuk mund te jap disa keshilla bazike pasi nuk e di ambjentin ku ju do kaloni per te festuar naten e krishlindjeve , pasi disa mund ti kalojne ne club , disa ne restorante apo lounge , dhe disa te tjere ne shtepi , dhe sigurisht sipas vendit dhe veshja . Un po sjell nje look qe eshte i pershtatshem per restorant apo lounge . Dizenjova kete bluze-gold ne colorin e purpte , me flatra te krahet mqs flatrat i shohim kudo tashme , un e shkreta i kam patur ne garderobe por isha ne siklet kur i vishja sepse shikimet e cuditshme ne ambjente te ndryshme me zhgenjenin XP lol , pra bluzen e kam veshur me fustanin lekure metalicato perseri i qepur kohe me pare dhe tani mund ta gjeni kudo neper qendra tregtare . per te krijuar pak atmosfer metalixato vendosa kapucin e sapoblere tek Zara per vetem 1500 lek dhe cimzet Zara perseri me harmonin e metalixatos. Eshte nje veshje funny , nje veshje komode dhe nje veshje qe ja vlen per rrendesine e Krishlindjeve.

Per cdo pyetje apo sugjerim mos harroni e-mailin tim ku e gjeni ne faqen ne IG.!

Have fun babes .Merry Christmas everyone :)Which one Santa ?! Some guide ideas for ....

It's all about A D E X E watches , go and check it out at www.orlette.com or on Instagram @orlettewatches .

Yess " It's the mos beautyful time of the year" dhe jo vetem prej atmosferes qe na fal ky fundvit , zbukurimeve te kendshme ne cdo cep te ambjenteve , njerez te lumtur dhe qe falin dashuri ... ok prit vetem dashuri ?! Nahh , edhe DHURATA! Ahh sa e pres kete fundvit kur mendoj per dhurata , pervecse jam nje happy child kur mar dhurata sado te vogla jane ato perseri me mbushin me gezim , por pervec kesaj jam po aq happy child edhe kur bej dhurata ,dua te shoh njerez te lumtur pereth meje :) Prandaj meqenese i shijoj aq shume dhuratat , shijoj edhe ate pjesen duke dhene disa keshilla mbi dhuratat ! Ky postim eshte nje nder keshillat e mia me rrendesi dhe vlere , sepse me te vertet qe do ju hy goxha ne pune. Mendoni te dhuroni nje Adex , te Orlette-s , une per vetem e mora nje dhurate ja bera vetes nje ore Adex por do i bej edhe nje shokut tim dhe dhe dhe ndo nje mikeshe perse jo :) Mund ta porosisni shume lehte ne Instagramin e Orlette-s dhe do cuditeni qe per 24h ora do jet ne adresen tuaj :) Kaq kisha une sdua te flas me sepse do flisni ju per mua XD . 

Disa prej modeleve te mia te preferuara te mirzgjedhura !


...Se .... Ya ....

Thursday, December 15, 2016

Dark Christmas . . .

Po vijne festat dhe dilema ime besoj edhe e juaja eshte cfare te veshim ne festat e fundvitit dhe cfare dhurate te kerkojme apo marrim XP ?!

Po jap iden e pare per kete rast dhe jo vetem sepse shume postime te tjera do jen me kete tematik , qe tju hyj ne pune ju perse jo me disa prej ideve te mia dhe ti qartesoj ato.
Fustani stili i D&G ,tyl i zi me te qendisura ne te eshte nje IN i ketij sezoni dhe perse jo mund te dukej goxha kendshem per nje drek apo dark , ku mund te festoni Krishlindjet me stafin e punes , shoqerin apo familjen .Nje fustan tyl , me te qendisura ne te dhe sigurisht me aksesoret e duhur , prsh ne kete veshje qe kam sjell une mund te zgjidhnim vec vathet Zara si aksesor me nje fustan te ngjashem , pasi aksesoret e tjere qe kam vendosur une jane too much por sigurisht per efekt shooting jan te tolerueshme . Me cizme te gjata me bazament take sigurisht do dukej Blind dhe Moderne njekohesisht , por edhe me kepuce take do e kthenit te dukej dhe me class pra duhet te pershtaten aksesoret me stilin tuaj .

Siper sigursht mund te hidhni nje pelice-pellush kraheve , eshte posacerisht detaji qe e tregon veshen me me prezenc dhe rrendesi !


. . .
. . .