Monday, August 29, 2016

'cuz I wish . . .


I wish...I was in CALIFORNIA right now ... hmm ne fakt e deshiroje shume , dhe me besoni e them shume shpesh , here here me ze te larte , here here thjesht e kaloj ne mendjen time , epo te gjithe enderrojne :) Dhe perse jo nje dite do shkoj dhe do jetoj per pak kohe ,sa te prek stilin dhe te jem 100% UNE ! 
Sa her hap neper portale dhe shikoj foto te Californise , ajo menjehere kthehet ne "muzen" time dhe me inspiron per te bere kombinim e rradhes , njesoj sikur ne mengjes te zgjohesha aty :) Dhe ja ku eshte nje kombinim qe pretendoja te zgjohesha aty XP , por u zgjova ne Tirane dhe perfundova ne Durres XP ,per te kaluar diten e diele me mikeshen time , dhe perfitova per te bere disa foto mqs edhe ambjenti ishte cool ...dhe dukej ne harmoni me veshjen , sigurisht nje cigare Lucky dhe nje birre duhej per shooting :D .

Po ju le te shihni fotot , dhe perse jo te me shkruani per cdo gje :)

A lot of kisses from CALIFORNIA GIRL !


See Ya this week , with another STYLE !!!

Friday, August 26, 2016

Imagjinoni per nje moment veshjen ...pa aksesoret qe i kam vendosur?!

Hey my little fashionista-s , 

Si po kaloni? Shpresoj sa me mire :) U riktheva me nje postim qe per mua eshte nje nder me te bukurit , why ?! Sepse eshte totalisht stili qe une adhuroj , sic e kam shprehur me pare. Stili BOHEME ,deri diku ne disa detaje . Le te flas pak per veshjen konkretisht , mendojeni pak kete fustan te kuq qe kam veshur , mos te ishte kombinuar me TURBANIN , VARSEN , AKSESORET TEK CANTA ,SYZET DHE UNAZAT?!?!? -A nuk do dukej dicka shume boring ?! Uhh per mua poo ! Prandaj edhe une jam nje "partizane"e flakte e aksesoreve pasi ato te plotesojne , sado te vogla jane :) -Si ju duket kombinimi i pufave tek canta ku kam vendosur 5 puffa ne ngjyra te ndryshme , per ti bere si sandalet XP ,duken super cool bashke :D . 
Varsja eshte nje dashuri me vete dhe ta mendoni qe e gjeta per vetem 990 lek me ulje :D ...Syzet ne color NUDE pasqyre , jane te firmes LE SPECS , ku tashme e dini mund ti gjeni edhe ne Shqiperi vetem tek ITAL OPTIK , madje me shkojne me kombinim jo vetem prej color-it por edhe pasi mbajne emrin "CLEOPATRA" :) 

Ps: Fustani eshte i modeluar nga une , dhe materiali i copes nuk dallohet qarte ne foto por eshte material firzamonike dhe pak me shkelqim ne te, dhe ka kushtuar cope&qepje 1800 lek :DSEE 'U SOON !


Monday, August 15, 2016

W H I T E . . .

B A B E S !!

Si po kaloni ?! Besoj duke shfrytezuar ditet e fundit te pushimeve , meqenese te gjithe themi "Iku muaji Gusht , mbaroj vera " , ne fakt jam pak e merzitur per kete pjese qe veres po i vjen fundi , jam duke e shijuar cdo dite te saj ... madje jam perfshire aq shume ne euforine e ketij sezoni , sa edhe ne blogg nuk jam perkushtuar sa duhet ... me sakt fare :( E dii .. duhet te postoja me shpesh por ja ku u riktheva :D U riktheva me kete fund dhe top crop te bardhe , kostum , ku e kam qepur dhe ne momentin qe e kam qepur mendoja qe mund ta vishja ne darke me kepuc me take dhe aksesor qe i pershtaten darkes ...por qe duke e pare ne garderobe mendova perse mos ta vesh per dreke :D dhe jo ta kombinoj CLASS , por ne ate stil qe un ndjehem me rrehat . Dhe ja cili doli kombinimi , floket dy gersheta duken cool duke i vendosur edhe buzkuqin jeshil te MAC , choker-in me gura qe duhet ta pranoj eshte bere nje aksesor i pandashem per kombinimet e mia , detaji qe kete veshje e ben me cool ne fakt jane shapkat Pull & Bear , ku mi dhuroj mikesha ime Nadia :D , ahh me duhet te them edhe per syzet FENDI , edhe perse jane te sezonit te kaluar , me thoni a nuk jane nje dashuriii!!! Un per vete i adhurova dhe i bera te miat sapo i pash tek @ItalOptik :) ...

Le te shohim fotot , dhe detajet te fotografuara me nga afer ! KISSES .