Tuesday, June 21, 2016

N U D E ... needs meh !

All nude , ne fakt eshte kombinimi im i preferuar gjate stines se veres , jo vetem e gjitha ne colorin NUDE , por edhe " e gjitha ne color pastel " , veshja te jete ne te njejtin color , dhe te luash me detajet si varsja , canta apo aksesor te tjere . Duke qene se vjet ne kete sezon kam ber NAMIIIN XP me GOLD TATOOS , sigurisht smund ti leja edhe kete sezon . 
Fustani me material teper te freket dhe rrehatshem per paradite , eshte qepur dje , modeluar nga une , dicka e thjeshte por me besoni teper komode , praktike , pervecese vishet ne paraditet e nxehta , mund ta veshim edhe ne darke , duke mos i hequr asnje detaj veshjes .A  nuk eshte cool qe kete veshje mund ta bejme edhe paradite edhe mbasdite ?! Per mua po , dhe do doja qe edhe ju ta krijonit dicka te tille , te ngjashme sigurisht brenda stilit tuaj :) 
Detaji qe me pelqen ne kete veshje tjeter eshte edhe CHOKERI i ri , ne kete menyre si ne foto :)
Sandalet nude jane nje dashuri , kete jave me erdhen pasi i kisha porositur online dhe jane super si modeli ashtu edhe color-i qe une zgjodha :D 
Kapelja eshte nje aksesor tjeter i preferuar gjate stines se veres , ashtu si edhe ne dimer sigurisht , por edhe kapelet verore i praktikoj shpesh ne perditshmerine time (ashtu si edhe turbanin) , eshte nje asksesor cool dhe plotesues i bukur :)

....
Thursday, June 16, 2016

let's go out for a lunch !!!

Sigurisht per aq kohe sa floket e mia jane BLU , aq shume postime do ket XP !
Si po kaloni fashionistaaa :D 

Meqenese kam bler dy gjera te reja hihii, qe jane fustan-pantallon dhe bluzen , ahh po edhe syzet LE SPECS , me shtyne qe te beja nje postim , me tematiken " Cfare te veshim kur te drekojme me miqte?" Meqenese dreka kerkon edhe prakticitet ne look ,atehere ja ku po sjell nje look casual , fustan-pantallon ku e gjeni tek Zara dhe bluzen tek Strdivarius , syzet sigurisht u dashurova me koleksionet e reja te Ital Optik-es , dhe tani vetem aty mund te gjej ato qe jane stili im :D  
Veshja duket e thjeshte dhe dikush mund ta veshi ede gjate nje kafe ne paradite , por kam vendosur ti vesh me kepuc me tak te Zares , gje qe veshjen dhe sensin e veshjes e ndryshon komplet dhe e ben te duhur per nje dreke :D 

Nuk po zgjatem shume , mqs kam shume foto qe mund ti shihni , ku secila ka detajin e vet :)Wednesday, June 15, 2016

The House Of Holland !

L O V I E S,
Ja ku ri-shihemi serisht me nje tjeter look timin , black and blue !

Per floket besoj eshte bere e zakonshme , eksperimentet qe une bej mbi color-in , mund ti kem ber disa ngjyra ne te ndryshme por ama si bluja per mua nuk ka :D It;s my faveee. Kete here bluja eshte pak me e theksuar se heret e tjera , ta sillja pak me ndryshe si color. Nejsee, ti lejm floket dhe te kalojm pak tek syzet , nje dashuri me shikim te pare tek dyqani i Ital Optikes www.italoptik.al , me duhet te them qe kishte pafund modele por keto ishin hmmm..me teper c r a z y , leopard dhe pasqyre , dorezat gold ne cep te skeletit e bejne thjesht UNIKE si model , nuk rezistova dhe i bera te miat , pervecse cool si model jane edhe teper qetsuese ne sy , per ate qe kemi nevoje ne fund te fundit gjate sezonit veror , syzet jane te markes The House Of Holland , nisur nga kjo e kam quajtur edhe kete postim ashtu :)
 Fale Ital Optikes modelet qe deri dje shihja ne faqen zyrtare te The House Of Holland , tashme mund ti gjej ne dyqanet e saj ku edhe mund ti provoj , ja u keshilloj te shkoni per nje pale syze super cool verore , ahh edhe cmimi eshte perfekt ndaj ja u sugjeroj :)

Veshja e zeze , e krijuar nga une me anen e ndihmes se rrobaqepses time , materiali i copes rrjete te zeze mund te kishte te pakten 4-5 muaj ne nje cep te dhomes , dhe vendosa me ne fund cfare ta bej fund edhe bluze , por jo vetem ama.. ndaj ju ftoj te shikoni fotot edhe perse jo te me shkruani per cdo pyetje . 

L O V E !