Saturday, February 18, 2017

King of Rose

Ne moment te fundit u "sajova" me nje veshje qe nuk e mendova thjesht bashkova bashke disa gjera si dantell , pulover , rrip aksesor dhe ahh floket , ca tju beja...ca tju beja... ok po i vendos pak xhel vajor dhe po i bej stil alla Versace .. Ne fakt kjo pergatitije e shpejte ishte per mbrem , do dilja me mikeshat e mia "helloww it's weekend" , por shoh tel ora 10'00 , ok duhet te behesha gati ndaj ishte dhe gjith ky nxitim !! Mendova te jem si te jem , e di qe deri diku do isha stil haha sa modesti qe kam :D . Por e dini juuu ca ndodhi , pervecse mora teper komplimenta per look-un u detyrova dhe e rivesha sot diten e shtune per ta postuar ne blogg si nje "veshje perfekte" per nje kokteil. Ahh veshja e sajuar doli perfekte?! Kete ma thoni ju :) Me duhet ta them se eshte nje veshje shume e rrehatshme e vecant , ideja e nje veshjeje cool nuk eshte "fustan xhaket kepuc" , eshte nderthurja qe ben me te pakten 5 detaje. Ne rastin tim jane getat rrjete , tyli ne formen e fustanit qe eshte veshur posht pulovres , vathet rrumbullak silver per tu dukur me Blind , Rripi i gjere silver me nuanca ku ne kete veshje merte nuancen roze si bluzja por ne foto nuk duket qarte , canta me aksesor dhe cfardo qe te vendosni do ket harmoni dhe do duket bukur ... Si ju duket zgjedhja ime e kepuceve velvet ?! 

KISSES !


...THANK'S...

Sunday, February 12, 2017

Something about the double-denim trend .

All in denim?! FUCK YEAY !

E kam spikatur kete veshje ne rrjetet sociale , vecanerisht ne Instagram , ne profilin e Bad Girl Ririi ,haha dhe sigurisht qe i dhash noten 10 per look-un double denim. Ne fakt jo vetem me xhins por edhe me nje material tjeter, them se eshte  e njejta gje si me veshjen total black , por total xhins , uhh eshte kaq nice ! Kapele xhins , xhaket-kemishe xhins (koleksioni i ri Zara) , fund xhins i modifikuar nga une dhe finally me erdhen cimzet xhins (EGO offical) kaq avangarde dhe kaq "boom" .
Ndoshta ne foto do kerkoni canten qe kam zgjedhur mbi kete look?! Shikoni me kujdes anen e majte te fundit , do shikoni nje aksesor shume cool aty XP ! Meqe ra fjala tek aksesoret si ju duket ora ime e re Red si Red Valentine ha ha i bera dhurat vetes nje ore Versus-Versace per 14 Shkurtin , modele shume stylish tek Verde Watches , ju ftoj ta vizitoni :) 

See Ya !
Sunday, February 5, 2017

"All my BARBIES were Bosses" today quote-outfit . . .

"Playing dress up begins at age 5 and never truly ends" ,
for me this quote is life !

Kam qen perher ajo vajza ku babi me sillte kukulla barbie nga jashte , barbi kishte perher ate veshjen standarte , duke qen se jetoja ne nje vend te vogel si Permeti , mundesit per te patur nje garderobe te barbit ishin pothuajse 0 .Prandaj gjeja perher mundesine kur mami me merte me vete tek rrobaqepsja , aty dhe une gjeja veten , jo se 5-10 vjece qepja gjera per vete haha  do ishte skandal nje genjeshter , por mblidhja copat e vogla dhe i sajoja rroba kukullave te mia , duke ju krijuar lidhje , derisa erdhi faza ku ne vajzat e vogla te pallatit benim ndrrime te rrobave per barbit , madje me kujtohet sa here vinte mikesha ime qe jetonte ne Tirane , kishte perher veshjet me cool per Barbie , ahh ku kishim pare ne ne Permet XP , prandaj dhe un i ndroja , beja biznes duke i dhen manikyra dhe plot gjera te tjera per te patur garderoben e barbit sa me te plotesuar & te ishin sa me te vecanta ne krahesim me barbie-t e shoqeve, dhe tani ne njefar menyre " barbie jam une" , duke u marr me garderoben time , duke ber kombinime etj etj dhe jam e sigurt qe sdo perfundoj se e beri , per sa kohe me ben te ndjehem "alive" !

Te kaloj tek veshja e dites . Nje Rock & Roll Barbie ! E di qe keto getat rrjete jane bere shume Mainstream dhe tashme i veshin te gjithe XP ,por per sa kohe jane ne mode dhe duken cool le ti postoj ne blogg , per nje ide me shume si ti kombinojme dhe te largohemi nga "xhins dhe geta" !
Duken akoma me cool me nje fund te zi materiali lekure e shnderritshme , po aq cool me kombinim Xhakete Metal Roze & Cizme Plasik Bojqiell !
Detajet si syzet ne formen e pikes se lotit pasqyre & cantes se shpines , e plotesojne veshjen!
Per mua edhe kaq edhe eshte kaq e zakonshme si look ha ha , ndaj le te theksojm pak grimin,vecanerisht  buzet , ne rastin tim kam perdorur blu mat !

DETAILS:
Metalic Leather-Bershka
Skirt-Zara
Shoes-Public Desire
Sunglasses-Karen Walker @Ital Optik
.
Nails by Sallon Betina .


Thank's for your time on my blogg !