Monday, October 2, 2017

Fake GG AF,and what?!

hey mai bejbes :)

Po vi me postimin e rradhes ,mesa duket ne fundjave gjej hapsiren e duhur per tu rikthyer ketu :(
Shpresoj te gjej me teper kohe .
Por,le te kthehemi tek veshja e dites , veshja qe zgjedh perher me "Special" per ta zgjeruar ketu. Ahh,shkova nje udhetim 24h ne Milano dhe mendova perse jo mos te harxhoj kohe si turiste por te bej shopping tek Gucci , Lv ,Dolce dhe ja ku kam bler kete outfit pulover GG , pantallona GG dhe sigurisht kur ekonomia ma lejon le te blej dhe atletet vetem mqs shkojn me pulovren :D .Besoj ata qe me njohin do mendojn "OK,,qenka cmendur" , apo "Kush po ja shkruan kete postim,nuk eshte Anxhelina ,ska qen as ne Milano keto kohe" lol. Sigurisht po bej shaka , jan thjesht FAKE gucci por qe uhh kostoja e kesaj veshje me ka shkuar 348 mij lekaa ,ndaj thell thell eshte nje shpenzim i rende kur me kete kosto do kisha qepur 10 outfite :D Epo na pelqen te kemi pak nje pjesez te Guccit ne garderob , jo se na intereson Gucci wtf mund te ishte Zara ,por ka dizenjon qe te le te shpenzosh pak me teper ,se per origjinale me ate kosto do kisha siguruar 50 outfite per 50 dite "DAILY LOOK" .

Ndaj me besoni , nqs ju pelqen GUCCI alla ALIEXPRESS mund ta keni tuajen , por vetem mos pretendoni te mendoni se eshte origjinale , kur them pretendoni mos genjeni veten apo te tjere,sic ndodh rendom ne shoqerine tone.Duhet te perkrahim pjesen qe jo te gjithe jemi te afte te marim cdo koleksion te Dolces ,apo Guccit mqs u kapa me Guccin XP .Nje koleksion nuk ka vlere po si pate te gjitha , ndaj ndjehuni te lire dhe vishni FAKE , bejini ato te duken ORIGJINALE tek ju , tek stili juaj :) 
Shume puthje per ju qe klikuat blogun !

Tuesday, September 26, 2017

American LOOK 90's

PO ndodh vertet?!
Po rikthehet moda "old school" 360 Grade . Veshjet qe i shihnim ne Tv , tek filmat komedi etj qe kan qen filma te viteve 80 i shihnim te veshura me boyfriend jeans te zbardhura , bluzat Fila apo dicka e ngjashme qe ishin stil oversized , madje mbaj mend nje dite teksa shihnim nje film amerikan komedian , babi thot ka qen kete periudhe shume ne mod X veshje , epo ta benim ne vitin 2017 po ate veshje , sdo ma merte mendja ... Veshja sot me duket e njohur , e pare por ama jo ne vitet e fundit sigurisht XP ,sa me shume kalon koha aq me teper i them vetes -"Anxhelinaa,mos i hiq me rrobat qe ste pelqejne,nje dite do te pelqejne prap" hahh ...
Sot kam veshur tip vansa te blera dhe gjetura me fat tek Bershka..\
Nje pal xhinse te blera ne nje dyqan Vintage 600lek (6 mij lek) , duhet te ken ardhur nga Amerika besoj haha shaka XP .
Nje golf te bardhe dhe siper bluzen FILA PNKY qe ka "cmendur" cdo blogger apo kedo qe do moden , dhe ja ku u cmenda dhe une dhe mora nje imitim te saj mqs ne Tirane skam ku ta gjej origjinale , keshtu qe e porosita ne nje faqe online XD .
Rripi mashkullor , mesa duket do na shoqeroj kete dimer , keshtu qe mereni rripin e babit XP 

SEE YA BABES. 
PER CDO GJE ME SHKRUANI .ANGELINA DHE OREO , JU PUTH !

Wednesday, August 9, 2017

Sassy with Hard Rock...

Do ishte e cuditshme nqs do mendoja qe ne kete look kan me shume rrendesi syzet e mia Vintage..
Ne fakt pa syzet veshja ime sot sdo dukej kaq cool , ju kam then qe zgjedhja e syzeve jane celesi numer 1 ne nje veshje tuajen , aq me teper kur hyn ne ato syzet qe jan blere vetem per 3 mij lek XP ,sa qef kam kur e them !!!

Sot kam bere nje veshje Rock ' mqs vet t-shirti eshte ai stil ,e kam veshur me shorts black per mos krijuar shume luhatje colori ne veshje , T-shirtin e gjeni tek Bershkaa . 

Kepuce mund te vishja shume mire slippers me pelush apo Vansa , por zgjodha sandale gladiator , per ta bere veshjen me " sassy " dhe jo shume " hard rock" , duken nice apo jo ?!

Dhe pervec cantes , akesori im per sot edhe edhe kamera ime me e re , FujiFilm Instax8 MIni,duket kaq cool dhe si aksesor per veshjen haha XP por ne te vertet bera dy shkrepje like '70s .