GUNS 'N ROSES .

Guns 'n Roses , sipas menyres time , e ri-krijuar nga une per te patur dicka me te vecante se " turma " sigurisht , dhe perse jo dicka te ngjashme ta ri-modeloni per ta bere me te vecante , akoma me mire qe bluzet e "shqyera" se grisura jane pak XP jane nje IN kete sezon , dhe perse mos te perfitojme edhe nga kjo :)
 Gjithsesi ideja per ta bere kete bluze pak me ndryshe eshte nga nje postim qe do beje neser per blogg , ku kjo bluze eshte pika kyce e outfit-it , nder te tjera . Pak me poshte kam fotografuar edhe mjetet perkatese qe duhen per ta realizuar prerjen e saj , e di qe do ishte nje video tutorial me miree , por kur motra perton ta beje atehere keto jane kushtet XP .Por , ju premtoj ne postimet ne vijim te ketij "tipi" do jete e bashkengjitur edhe video :) ..1- Sigurisht gershera per te prer eshte mjeti kryesor qe duhet , por edhe nje thike e zakonshme duhet per te krijuar me mire iden e prerjes :)

2-Nje meter per te qene me te sakte gjate prerjes duhet , pas saj edhe nje shkumes per te nenvizuar vendin ku ju vendosi te kryeni prerjen.
3-Une i vendosa me shenje se ku do pres :D Sic shihet edhe ne foto !

4-Pas prerjes ne brendesi te bluzes , sipas deshires , mund te presim edhe jaken ku te jete ne harmoni bashke me prerjet qe beme tashme neper bluze :)
5-Sigurisht krahet ne ditet e nxehta qe po na presin , i eliminojme :)
6-Dhe ja ku bluzja tashme u "coptua"..

7-Por duket C O O L , apo jo ?!
Rock 'N Roll forevaaaaaa XP !
See Ya Tomorrow With Total Look !


Comments

Popular Posts