Thursday, February 26, 2015

Oversized Camel Coat

Today,on my post it's all about the "camel coat" .
Must have this season.  
  

  

E dashuruar mbas "Oversized Coat" ,ku mund ta gjeni tashme kudo :) .
Me xhinse stili boyfriend,T-Shirt te thjeshte, me nje kapele gjithashtu #musthave , me atlete sportive apo kepuce te thjeshta ju do ndjeheni si ne "Street Style Milano" . Si "e fiksuar" mbas "Oversized Coat" kam vendosur te shtoj ne garderoben time edhe disa ngjyra te tjera... *.*
 Ku patjeter do i postoj :) .
   


                               

                     

Monday, February 23, 2015

"I'M A BLOGGER-I'M NOT A SAINT"

Hey Everyone,I hope 'u like my new post here :) 


Ne kete postim po ndaj me ju nje nga kombinimet e mia "te rradhes" ..Fundi me "dizenjo skoceze" , preferoj ta quaj te tille , ku rashe ne dashuri sapo e pashe copen edhe menjehere e krijova idene se si do dukej tek un,patjeter duke i shtuar edhe nje detaj te vogel,papionin(must have),ku mendova se do rrinin shume mire bashke ..dhe doli ajo qe une prisja :D . Me nje T-Shirt te thjeshte dhe nje xhakete lekure (stili Rock) te zeze , apo cfardolloj aksesori tjeter i pershtatshem,kombinimi doli i thjeshte dhe i kendshem (do e quaja te tille)... :)

 PS :Shpresoj tju pelqeje postimi,ku po mesohem te jem nje "blogger" :P  .. #muchloveforuguys .

Outfit Details:

H&M leather jacket
Zara boots 
Celine sunglasses
Moschino necklaces
Hermes cap
Hermes bracelets

Sunday, February 15, 2015

50 SHADES of GREY


Do you also agree that leather matches perfectly with metallic? Hope you enjoy my combination of the day....:)

Wednesday, February 11, 2015

Windy Sunny Day

Ripped jeans and vintage coat. How cool is that...... :D
Do you like this combo? 
When I woke up and I saw that outside was such a sunny day the first thing that came into my mind was -Photos for my Blog Yeyyyy-. Hope you enjoy and let me know your opinion. 
Outfit Details:

1. Oversized Vintage Coat
2. Bershka Ripped Jeans
3. Orange Birkin 40
5. Zara T shirt
6. Retro Sunglasses
7. Oxford shoes


Tuesday, February 10, 2015

Favorite Outfits

Hello everyone. I am here with my first post, and I'm so excited...... :)
I hope you will enjoy my outfits that you can also find on my Instagram account. 


Outfit Details: 
1. Alexander McQueen Scarf
2. Oversized Coat (MaxMara inspired)
3. Matching Hat
4. Chanel over the knee Boots
5. Givenchy Backpack


                                       
Outfit Details:
1. Lisa Simpson Sweater
2. Tartan Skirt
3. Tartan Tie
4. Retro Sunglasses
5. Oversized Cardigan
Outfit Details:
1. Bambi T shirt
2. Chunky Boots
3. Givenchy Tote
4. Zara Yellow Blazer
5. Stripe Pants
6. Christian Dior Sunglasses