Sunday, September 25, 2016

STAY IN YOUR MAGIC . . .

Hellow babes :)

Nje dite e diele , per kafen e mengjesit dhe per te kaluar nje dreke jashte , epo duhet te mendoja nje kombinim qe te ishte okay per te dyja rastet pasi koha nuk me premtonte te beja nje ndryshim ...Prandaj zgjodha kete veshje , ju duket e tepruar per nje dite te diele?! Hmm besoj shumices po aq me teper kur behet fjale per kafen e mengjesit qe supozohet te jete nje veshje sa me c a s u a l ..por...por mua me pelqen dhe me duket shume i pershtatshem si look , pasi dua te qendroj ne " MAGJINE TIME " ne ate magji qe une ndjehem vetvetja :) 

DETAJET MBI LOOK-UN 
Kepucet H&M , forma e papar si gjysem kepuce dhe pakez si shapka me terhoqi , epo ta mendoni qe kur pash cmimin 1600 L ,uhh direkte i rrembeva !

Mini canta me color argjend eshte STRADISVARIUS (T.E.G)

Syzet e papara me dizenjo leopard dhe pasqyre TOM FORD i gjeni tek @italoptika

Xhaketa e lekures H&M 

Vathet i kam blere ne vende te ndryshme por vendosa ti kiombinoja nje ndryshe nje ndryshe XP Duken cool, provojeni :)

Fustani tyl , me nje fustan mini black posht saj eshte i modeluar nga une :) ! Dhe i qendisur nga dockat e mia XP ...


Nqs ne kete foto ju bien ne sy "MY NAILS " qe , sigurisht qe po pasi ska si mos bien me kete ngjyre kaq COOL , e dini ku mund ti beni tek duararta @salon_bet_ina :)

. . .

Thursday, September 15, 2016

giving Wednesday a lot of attitude . . .

Dhe vjen ai momenti kur ndodhesh ne mes te javes, te duhet te levizesh neper institucione pasi duhet te mbyllesh procedurat per master-in , dhe koha nuk eshte shume ne favorin tend dhe..dhe...nuk di cfare te veshesh :D !! Keshtu u ndjeva une sot ne mengjes :) Hapa garderoben dhe pash te varur kete tutu-n qe kam qepur diku par nje jave , dhe u kujtova qe nuk e kisha veshur , dhe perse jo ta vishja ..por me cfare ta kombinoja?! Sigurisht me pulovren time te argjendte te Zares (le te them qe kam 4 vjet qe e kam ne garderobe) , nje tutu me nje pulover te argjendte sigurisht qe do shkonte :) Per te qendruar ne stilin tim si nje "Lolita" do zgjidhja atlete (Bershka) qe te isha edhe me komode ,por ju mund te zgjidhni edhe stileto nqs ne garderobe keni nje tutu :D Chokeri-n e sajuar nga une XP smund te leja pa e vendosur , gjithashtu edhe syzet qe mund ti porosisni tek @in_with_fashion ne nuancat e purple qe jane ne harmoni me colori-n e tutu-se .. 

Nuk munda dot te mbaj nje cante , pasi qenushi im KIKO e zevendesoj ate ne aksesorin me te bukur , ku gjate shooting Kiko duhet te ishte pjese e ketij kombinimi :D

SEE YA !