Sunday, May 22, 2016

Roll it .

hey babes , how are you doing?

Une diten e diele e kalova keshtu .. ne plazh , me floket portokalli , ne nje shoqeri te mire dhe outfit sigurisht :D , vesha bluen qe dje preva dhe modelova dhe ja si e vesha , me xhinse te shkurtra me bel te larte , shamia tek fyti bardhe dhe zi , canten e shpines , dhe rripi qe eshte nje NEW entry ne garderoben time . Do kisha deshir qe kete veshje ta kombinoja me nje pal cizme gladiator , por OK duhet ti pershtatesha vendin , prandaj ku ka me mire sesa te veshesh shapka (stylish ama...) ne plazh .
Syzet po ashtu jane nje New entry , si ju duken ? Ahh dua te me thoni si ju duken edhe floket , a t mbaj perher keshtu or ...XPSaturday, May 21, 2016

GUNS 'N ROSES .

Guns 'n Roses , sipas menyres time , e ri-krijuar nga une per te patur dicka me te vecante se " turma " sigurisht , dhe perse jo dicka te ngjashme ta ri-modeloni per ta bere me te vecante , akoma me mire qe bluzet e "shqyera" se grisura jane pak XP jane nje IN kete sezon , dhe perse mos te perfitojme edhe nga kjo :)
 Gjithsesi ideja per ta bere kete bluze pak me ndryshe eshte nga nje postim qe do beje neser per blogg , ku kjo bluze eshte pika kyce e outfit-it , nder te tjera . Pak me poshte kam fotografuar edhe mjetet perkatese qe duhen per ta realizuar prerjen e saj , e di qe do ishte nje video tutorial me miree , por kur motra perton ta beje atehere keto jane kushtet XP .Por , ju premtoj ne postimet ne vijim te ketij "tipi" do jete e bashkengjitur edhe video :) ..1- Sigurisht gershera per te prer eshte mjeti kryesor qe duhet , por edhe nje thike e zakonshme duhet per te krijuar me mire iden e prerjes :)

2-Nje meter per te qene me te sakte gjate prerjes duhet , pas saj edhe nje shkumes per te nenvizuar vendin ku ju vendosi te kryeni prerjen.
3-Une i vendosa me shenje se ku do pres :D Sic shihet edhe ne foto !

4-Pas prerjes ne brendesi te bluzes , sipas deshires , mund te presim edhe jaken ku te jete ne harmoni bashke me prerjet qe beme tashme neper bluze :)
5-Sigurisht krahet ne ditet e nxehta qe po na presin , i eliminojme :)
6-Dhe ja ku bluzja tashme u "coptua"..

7-Por duket C O O L , apo jo ?!
Rock 'N Roll forevaaaaaa XP !
See Ya Tomorrow With Total Look !


Sunday, May 8, 2016

T U R B A N and white sensation . . .

Hai !!

Si po e kaloni kete dite te diele? Sic po e shihni une e kalova duke pire kafen e mengjesit prane nje pishine , ku sigurisht nuk mund te mungonte nje shooting , pamja ishte perfekte por edhe veshja qe kisha zgjedhur besoj XP . Kete veshje e kam bere per ne darke me mikeshat e mia , me nje pale stileto nude , por ja qe nuk eshte vetem per dark , por edhe me adidas dhe nje turban metalic duket super duper cool !

Te flas pak per fustanin ku e kam stiluar kete jave , me copen rrjete ku sigurisht e gjeni tek @dimal.al www.4444.com (mund ta gjeni edhe ne ngjyra te tjera rrjeten) , e qepa nje fustan te gjate , dhe poshte saj vesha nje fund te bardhe dhe top cropi-n e bardhe perseri , dhe duket si nje kostum i krijuar bashke . Zjedhja e rrjetes ne formen e fustanit eshte sepse do me bej shume pune edhe ne plazh :D E imagjinoj sa bukur do duket !! 

Aksesoret , si ora edhe syzet mund ti gjeni tek www.orlette.com , jam e dashuruar me to !!!

Ahh , canta .. ne formen e nje limoni , kaq verore dhe cool , ku kombinohet shume bukur me cdo gje , canten mund ta gjeni tek ebelrose.com apo ne IG @ebel.rose sapo eshte hapur si butik online , dhe ja u siguroj ka gjera te papara !!!

Turbanin me ne fund e mesova ta lidh keshtu sepse me qante syri sa here ja shihja Fatmes @sipas_fatmes , dhe perse jo do bej nje tip tutoriali ne blogg si mund te lidhim nje turban :D
Bomberin e gjeni tek Stradivarius , me terhoqen ngjyrat e embla qe jane ne kete bomber , si edhe teper i pershtatshem per kete sezon .. Have a nice week !