"All my BARBIES were Bosses" today quote-outfit . . .

"Playing dress up begins at age 5 and never truly ends" ,
for me this quote is life !

Kam qen perher ajo vajza ku babi me sillte kukulla barbie nga jashte , barbi kishte perher ate veshjen standarte , duke qen se jetoja ne nje vend te vogel si Permeti , mundesit per te patur nje garderobe te barbit ishin pothuajse 0 .Prandaj gjeja perher mundesine kur mami me merte me vete tek rrobaqepsja , aty dhe une gjeja veten , jo se 5-10 vjece qepja gjera per vete haha  do ishte skandal nje genjeshter , por mblidhja copat e vogla dhe i sajoja rroba kukullave te mia , duke ju krijuar lidhje , derisa erdhi faza ku ne vajzat e vogla te pallatit benim ndrrime te rrobave per barbit , madje me kujtohet sa here vinte mikesha ime qe jetonte ne Tirane , kishte perher veshjet me cool per Barbie , ahh ku kishim pare ne ne Permet XP , prandaj dhe un i ndroja , beja biznes duke i dhen manikyra dhe plot gjera te tjera per te patur garderoben e barbit sa me te plotesuar & te ishin sa me te vecanta ne krahesim me barbie-t e shoqeve, dhe tani ne njefar menyre " barbie jam une" , duke u marr me garderoben time , duke ber kombinime etj etj dhe jam e sigurt qe sdo perfundoj se e beri , per sa kohe me ben te ndjehem "alive" !

Te kaloj tek veshja e dites . Nje Rock & Roll Barbie ! E di qe keto getat rrjete jane bere shume Mainstream dhe tashme i veshin te gjithe XP ,por per sa kohe jane ne mode dhe duken cool le ti postoj ne blogg , per nje ide me shume si ti kombinojme dhe te largohemi nga "xhins dhe geta" !
Duken akoma me cool me nje fund te zi materiali lekure e shnderritshme , po aq cool me kombinim Xhakete Metal Roze & Cizme Plasik Bojqiell !
Detajet si syzet ne formen e pikes se lotit pasqyre & cantes se shpines , e plotesojne veshjen!
Per mua edhe kaq edhe eshte kaq e zakonshme si look ha ha , ndaj le te theksojm pak grimin,vecanerisht  buzet , ne rastin tim kam perdorur blu mat !

DETAILS:
Metalic Leather-Bershka
Skirt-Zara
Shoes-Public Desire
Sunglasses-Karen Walker @Ital Optik
.
Nails by Sallon Betina .


Thank's for your time on my blogg !

Comments

Post a Comment

Popular Posts