Akoma nuk kemi zgjedhur syzet per kete sezon ? Atehere ...

E merkure, me në fund pak kohë për bloggun tim , qe e kam len pak mbas dore por me besoni shumë angazhime në shkollë , dhe po gjej rastin të shpreh se fitova masterin qe dojaaa , yaaay ... Ahaha dola pak jashte teme ne fakt por perse mos ta shfaq gezimin ! Nejse ashtu sic ju premtova po bej postimin sot mbi syzet, a e dini sa e veshtire eshte te zgjedhesh nje pale syze te nje brand-i te caktuar ku do shpenzosh pak me teper , pasi normal do na shoqerojne ne cdo dit tonen , nuk e kam fjalen per syzet qe te gjithe ne bejme blerje online vetem se na pelqen ai skeleti aq cool dhe qe jane aq lire por besoj se dhe ju si une vetem per tu dukur cool ne kombinimin e dites i vendosni por ama ahh si i kan bere syte tane , me besoni mua qe jam e fiksuar tek syzet deri tek blerja me e lire 1.5€ deri ne 300-400 , sepse jane te bukuraaa , por duke qen se vendos gjate shumices se kohes ato syzet me skelet shume cool , por ne fund te dites me besoni syte e mi jane super te lodhur sa as nje film nuk mund ta shoh deri ne fund ! Dhe po mendoj qe te blejm ato syzet me cmim ekonomik dhe skelet cool , por aq sa per ti vendos 2-here ! Nje pyetje kam qe dua ta zgjeroj ?! A po mendoni edhe ju te bleni per sezonin e dimrit nje pale syze ku te jene te " shendetshme " per syrin tone ne rradhe te pare & cool ne skelet?! Sepse une do e bej nje blerje , por qe qenka e veshtire te blesh nje pal syze te kushtueshme deri diku , tani po qe e kuptoj motren e madhe Anisën , që ju desh 1 muaj per te vendosur !
Mos te zgjatem te dal direkte aty ku te gjithe mezi  e presin , mire qe do shpenzojme por cfare te BLEJMË & KU?! ✋🏼
Atehere sot gjeta kohen dhe shkova nje shetitije nga TEG , por qellimi im nuk ishte shooping ne qender tregtare por te kthehesha tek ITAL OPTIK ,aty ku tju hidhja nje sy syzeve dhe ti fotografoja disa ,sepse kishte aqqqq shume me besoni sa do me duhej nje dite e tere . Por per kete postim zgjodha disa modele , ne nje postim tjeter disa te tjera...https://www.instagram.com/italoptik/?hl=en

1.CELINE ,meqenese blerja ime e fundit ishte tek ky brand perse jo ja u sugjeroj ti provoni edhe perse keto forma jane te pershtatshme me format e fytyres , pervecse shkojne me cdo veshje dimerore ,aq me teper ne cdo faqe te huaj nje BLOGERE i ka nje pale syze Celine , pra kjo tregon se jane te duhurat per kete sezon , yhyyy !! @italoptik 2. Handmade nga Ital Optik , cilesore dhe me dy color-e vjeshtore ! Por dua te shoh reagimin tuaj kur te pyesni mbi cmimin , me besoni do i merni te dyja palet ! XP 


3.Tom Ford , black .. Per ato qe duan te guxojne dhe te duken me te vecanta !


4.Preen , forma cateye ,nje nderthurje dizanji dhe colori , duke i bere shume te vecanta , ja u sugjeroj , te shkoni ti provoni !

5.Gucci
Must have too ,dizanji dhe color-i eshte teper lehte i kombinueshem dhe forma gjithashtu e pranueshme per te gjitha format e fytyres .

6. KAREN WALKER. Forma qe me pelqen dhe qe nje veshje te thjeshte e ben te duket jo me te thjeshte por STIL !
7.Gjithashtu keto syze pervecse cool, cilesore dhe me nje xham qetsues kete e them pasi smund te rrija pa e provuar , jane te markes  KAREN WALKER .


8.PREEN ,nqs ju pelqen te luani me ngjyrat ne aksesor apo syze ja nje zgjdedhje e duhur qe ja u sugjeroj .
9.
10.LIU-JO me ngjyra , per te luajtur ne kimbinim , dhe per mos ti qendruar "strikt" dimrit te ftohte .


11.LIU-JO me polka dots XP , te thjeshta , rrehatshme , dhe shume sweet !

12.Marka Angleze , HOUSE OF HOLLAND tashme edhe tek Ital Optik sic e kam shprehur edhe ne postimet e meparshme , ku kane qen pjese e kombinimeve te mia, shume modele te tjera qe do postohen se shpejti ..

13.CHLOE , per kete model te Chloe nuk mund te flas shume pasi e keni pare ne rrjetet sociale qe jane nje MUST HAVE ! Colori ne gri apo khaki eshte akoma me i pershtatshem per kete sezon .

14.

VINTAGE !
Mbi te gjitha Ital Optik , sjell mundesine per te patur nje pale syze Vintage , mqs VINTAGE now it's IN !XP , jo vetem syze dielli por edhe optike , dhe me nje cmim shume te pranueshem nga te gjithe ne . Une jam e kenaqur me syzet e mia optike , me skelet Vintage ,e dini perse?! Pasi jane unike ! Keto jane shume pak modele qe fotografova , per me teper shkoni dhe vizitoni dyqanin ne pikat e veta ose ne instagram https://www.instagram.com/italoptik/?hl=enSHIHEMI KETE JAVE ME NJE GUIDE TJETER PER SHOPPING !


Comments

Popular Posts