Angelina , u rikthye ne Blogg..

Deshira per te shkruajtur ne blogg , eshte ende tek une, por koha e kufizuar nuk eshte ne favorin tim qe te shkruaj gati cdo jave , apo disa here ne jave ! Por le te perpiqem , nqs ju doni qe une pervec post ne Instagram & Kanalin tim ne youtube , deshironi te lexoni shkrimet e mia kryesisht mbi moden tendencat dhe opinionet e mia , atehere ANGELINA IS BACK !
Nuk ka te bej ne fakt , per mua asnjeher skan qen qellimi “ like-t “ ne Instagram , klikimet ne post / blogg , apo klikimet ne videot e mia ne youtube . Per cfare e bej ? Ndjehem e plotesuar dhe e lidhur me ngushte me ju qe klikoni dhe lexoni ate cka them , me kuptoni , doni po aq sa une te bukuren dhe jo vetem , apo dhe ju views qe me shikoni ne kanal, sikur 100 ashtu & 1000 , per mua eshte okei dhe mirnjohese qe ju kam qe doni te mesoni apo te dini si shprehem per x gje. Prandaj po vendos mbas disa vitesh te rikthehem ne blog. Dua dhe ju kerkoj “ PER CFARE TE SHKRUAJ “, mos me thoni “ Na çmënde!!” Per kanal cfare te them , per blog cfare te shkruaj ! Epo, me duhet te di se ku qendron interesi apo ajo cka te tjeret duan te mesojne rreth meje , rreth trendeve apo etj.. pres komente per kete teme XP. 

Ndërkohë si mendoni te flasim pak per udhetimet ?! Mqs jam ne avion gjate kohes qe po shkruaj , dhe ku ka me mire se ke 1 ore e 15 minuta udhetim dhe ti ke kohen e plote mbi re ,dhe shkruan qete dhe sakt :XP xoxo! 


Nuk dua të dukem pa sens por me duhet ta them persri “ NUK JAM TIP QE DUA TE UDHETOJ “ , dhe me kishin pyetur ne Instragram , perse ?Ne rregull, te shprehem pak me mirë : Me pelqen te udhetoj , por jo se bej plane apo kerkoj vendet e bukura, te rezervoj bileta , te jem ne kerkim te destinacioneve te reja dhe me padurim te pres ti zbuloj ! Apo te shkoj ne Milano , Vienë dhe te marrosem ndaj arkitektures !! Jo nuk jam une ! Me pelqen qe ka persona te tille por une jo , udhetoj kur dikush tjeter me ben mbar , qe do te thot me kerkon te udhetojm , nuk them jo . Shoh qe shkon nje familjar , shoqet diku jasht dhe them “ Okei , po pres dhe une bileten , shiko cfare me gjen me cmim te lire ta rezervoj “. Ne momentin qe udhetoj e shijoj sipas menyres 
time , shopping , foto , ushqimi & kokteile apo varet ku kam udhetuar . Te eci dhe te vizitoj vende? Me duken te gjitha njesoj ! Por ka patjeter tipa si Anisa (motra e madhe) qe do jet e pranishme dhe do vetem te eci dhe te shikoj disa gura dhe monumente . Mua kjo gje me lodh por e bej ...jo me deshire te madhe . Gjithsesi , preferoj te shkoj qendrr tregtare te bej shopping , te vizitoj dyqanet Lux per te pare cfare ka dhe jo te blej padyshim, te shkoj ne dyqanet qe ne Tirane nuk jane & kjo per mua eshte ndoshta nje forme argetimi.

Comments

Popular Posts