Let's go for shopping , together :) What to buy ?!

  Hellow lovers , si po kaloni ?
   Une po rikthehem ne blogg por tashme me nje postim shume me ndryshe nga heret e tjera , pasi kesaj rradhe " kryefjala " e ketij postimi nuk jam une apo look-un im ! "Kryefjala" JEMI te gjithe ne , qe dashurojme moden dhe duam te jemi sa me pran saj. Kam vendosur ne fakt qe njeher ne disa dit te bej nje postim si ky , ku ta na sherbej te gjitheve , po..po edhe mua madje ! Dua qe bloggun mos ta kem vetem me kombinimet e mia , por te bej dicka me ndryshe , te me indetifkoj jo si "Anxhelina me blogun e saj ku ka kombinime stylish" por edhe " Hajde klikojm bloggun e Anxhelines per te pare cfare na duhet ne garderobe.. " , eshte nje ide qe e kisha menduar dhe shpresoj shume mos ta mendoj dikush tjeter mbas kesaj XP ehehe Lol ,Stay Original ne ate qe ben eshte MOTOJA IME!!!! Pra ne kete postim njeher ne disa dite do ja dedikoj , shopping-ut , qe mbasi te lexohet te kemi idet me te qarta se cfare na duhet ne garderobe & kur te jemi perball disa zgjedhjesh ne nje dyqan ta dime fare mire cfare te blejme, cfare duhet patur ne garderobe dhe si ti shpenzojme te ardhurat tona pa u penduar me pas XP ( flas nga përvoja personale ) . Keto postime do jen te ndryshme duke ju perkushtuar here pas here cdo aksesori te mundshem qe na duhet.
Po e nis me dicka elemantare , cfare na duhet per kete muaj , edhe perse pak dite kan ngelur atehere le ti veshim dhe ne nentor Xp ! Me ane te ketij postimi te perhershem tashme dua t'ju hyj ne pune deri ne momentin qe nqs keni nje event , apo thjesht do dilni per te pire dicka me miqte tuaj , tju kujtohet bloggu im dhe ta klikoni " Të shohim cfare sugjerimi kemi per kete X event " , pra cfare keshillash apo outfit-esh do kem postuar qe eshte e pershtatshme per cfardolloj situate , deri aty tek intimet Lol haha bej shaka pasi ketu sjam shume e afte :P ! Pra me pak fjal dua te jem nje " imazh kurues " per te gjithe ju ! Cfare ju duhet te keni , apo te bleni neqoftse nuk e dini akoma cfare te bleni ?! Atehere le ti hedhim nje sy fotove me posht !

 Ps: Heres tjeter postimet do jen te vecuara per cdo detaj si kepucet , xhaketat etj me nje shkrim vecanerisht per to duke filluar nga menyra kombinimit deri tek ngjyrat qe duhet te zgjidhni per sezonet perkatese ! :)1.Fund ne formen e tylit , praktik dhe shume frymezues si nje detaj brenda nje look-u.

2.Fund xhins. Rikthehet perseri , por kete sezon ne Mini Xhins ,frymezuar nga koleksionet e fundit te Gucci-t mund te jet edhe me stampa ne te.

3.Fund kamosh apo i zi lekure me shkelqim ..TE NXJERR NGA SITUATA MOMENT FUNDIT xp .

4.Nje cante black me stamp ne te .

5.Xhaketa e lekures VISHNJE !

6.Pulovra ne ngjyra te ndryshme , te ngrohta dhe me dizenjo.;Nje postim i vecante do i kushtohet , si ta veshim ne stile te ndryshme.
7.Bomber XXL apo me stampa

8.Fund me pala korendi (i quan mami im XP)

9.Pulover me dy materiale te nderthurura ne te.

10.Xhaket lekure te zeze , por me nje stampim patjeter ne te .

11.Metalik ,ne formen e nje fustani te thjeshte , menyrat si te vishen ne postimet e mevonshme.


12.Pulover metalike
13.Cizme te shkurtra metalike

14. Mini cante , praktike per cdo rast 
15.Kemishe me nderthurje ne te 

16.Perseri fundi , por ne disa variante ngjyrash .
17. Kanotjere , ideja e kanotieres se nates . Mund te vishet ne paradite me tshirt apo ne darke me aksesoret e duhur duket super class.


18. Mini fundet jane nje IN kete sezon ne disa variante , materiale , ngjyra ..
19. Veshja me In e sezonit nuk duhet te mungoje, fustani i zi me bluzen e bardhe , kapele e zeze.


20.XHINS-xhaketMaterialet qe jam duke punuar , jane me teper interesante duke treguar me detaje se si ti kombinojme , por ama nuk mbaron me kaq , keto JANE DISA PREJ veshjeve qe duhet te blejme kur te ndodhemi para nje zgjedhjeje ne nje dyqan , mos harroni ka akoma edhe me shume , ku sa te mbaroj se i punuari do i mesojme. Deri atehere ju pershendes dhe shpresoj tju kem ndihmuar sado pak .

Comments

Popular Posts