Black Dress for the weekend ; so what about to wear with ..?

Nje nga fustanet qe kam bere me shume dashuri , mos te mar meritat e autorit pasi eshte inspirim me sakt , e mare ideja nga nje faqe mode por QE E KAM PERSHTATUR ne stilin tim ! Sot ne mengjes kur u zgjova doja te isha nje lolita ne look , por ne fakt nuk eshte stili qe un ndjehem "lolita style" ndaj pershtata nje Black Lolita Style . Si te pershtasesh dicka me stilin tend dhe mos behesh nje kopje e shemtuar ?! Ne rradh te par te jet i pershtatur me fizikun tuaj , nje trup elegant pranon gjithcka deri diku , nje trup i mbushur te eleminoj palat , por do flas nje artikull tjeter mbi pershtatjen ne baze te trupit , dhe pse eshte me kryesorja , kjo veshje nqs do kisha kembet me te mbushura kurrsesi sdo me shkonte do dukesha me teper ne moshe , por nqs do kisha ate struktur atehere do e beja fustanin te ngushte dhe jo prerje veref apo me pala , pastaj per ta pershtur ne stilin tuaj duhet te luani me ngjyrat dhe detajet . Une zgjodha kete bluze ne color-in kaf,e ngrohte ,i vendosa vata tek super per te krijuar pak gjeresi ne shpatull dhe te dukesha me Blind ne paraqtitje. Vendosa fjongon e zez ne flok per te dhen harmonin alla lolita me teper,per ta zbutur pak veshjen Dark,Blind mora canten prej akulloreje LOL ! 

Veshja eshte ber me dashuri per ju gjithashtu edhe fotot ! Have fun :) 
Comments

Popular Posts